Чечельницький вісник
 

Цифровізація регіонів: Програма EGAP розпочинає проєкт із розвитку місцевого самоврядування

Дата: 21.01.2020 06:38
Кількість переглядів: 341

Десять громад у п’яти областях України будуватимуть власні історії успіху місцевого самоврядування. Це стане можливо завдяки підтримці швейцарсько-української Програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP).

Громади обиратимуть на відкритому конкурсі у цільових регіонах Програми EGAP: Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Одеській та Луганській областях. Відбір завершиться у лютому 2020, а заявки на участь від громад прийматимуть до кінця січня.

Підтримка громад, зокрема, здійснюватиметься шляхом впровадження у регіонах кращих практик країн ЄС у сфері електронного урядування, навчання представників органів державної влади та громадських активістів, надання програмного забезпечення та обладнання.

Серед ключових критеріїв відбору громад при цьому є готовність органу місцевого самоврядування до побудови довірливої і прозорої комунікації з громадою, інтенсивного впровадження інформаційних технологій та можливість співфінансування спільних заходів в межах проєкту.

За словами керівника Програми EGAP Олени Саєнко, «головною ідеєю проєкту є підвищення спроможності органів місцевого самоврядування та стимулювання розвитку громадянського суспільства на прикладі невеликих громад і забезпечення при цьому впровадження найсучасніших цифрових технологій не лише у роботу органу влади та процеси надання публічних послуг, але також і у механізми взаємодії влади із громадянами. У комплексі все це має призвести до налагодження ефективного діалогу між владою та громадою у постійному, «щоденному» режимі».

Очікується, що історії успіху пілотних громад стануть прикладами для наслідування, і вже у 2021 році кількість громад – учасників проєкту збільшиться.

Більше інформації про конкурс можна дізнатись на сайті Програми EGAP: https://egap.in.ua/novyny/prohrama-egap-oholoshuie-konkurs-hromad/

Отримати відповіді щодо подання заявок на участь у конкурсі можна під час скайп-колу, що відбудеться 22 січня о 15 годині. Реєстрація відкрита за посиланням: https://bitly.su/r7X5FT

Додаткова інформація для ЗМІ:

Регіональний координатор EGAP у Вінницькій області – Софія Сакалош:

+38 (093) 883-79-18, ssakalosh@egap.in.ua

Національний координатор EGAP з впровадження е-урядування в регіонах – Сергій Гунько: +38 (067) 712-35-47, SHunko@eef.org.ua

Швейцарсько-українська Програма «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України та фінансується Швейцарською агенцією розвитку і співробітництва.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування