Чечельницький вісник
 

Помаланкували?! А совість де?

Дата: 21.01.2020 09:06
Кількість переглядів: 1718

«На щедрий вечір «маланки» паркан мені поламали!» -  з таким криком душі, ледь стримуючи сльози,  прийшов до нашої редакції 72-річний житель селища Валентин Олександрович Бережок, який проживає у Чечельнику по вулиці Спортивна. З розповіді схвильованого чоловіка з'ясувалось, що вночі з 13 на 14 січня невідомі погнули, потрощили йому новенький паркан з металопрофілю. Цей ганебний вчинок дуже обурив пенсіонера та його дружину.


щедрували поламали тин

Валентин Олександрович розповів, що вже обходив поліцію, селищну раду, а тепер зайшов до нас з надією і проханням… Ні, не про допомогу, а для того, щоб хоч якось роз'яснити тим нахабам про їх злісний вчинок, нагадати про людяність.
- Хто саме це скоїв,  я не знаю. Кажуть сусіди, що ходила юрба молоді, щедрували-засівали. Я після інсульту... Бачу погано... Ми з дружиною хворіємо… Та і не чули, щоб до нас хтось заходив, - схвильовано і нерозбірливо розповідав Валентин Олександрович.
- Розумію, що важко знайти тепер зловмисника. І справа вже не у поламаній огорожі. Але ж треба мати совість і людське ставлення.
Не тільки наш паркан було погнуто. У сусідки, приміром, поштовий ящик геть розбили. Де і кого шукати?! Не знаю... Одна надія на вас! Напишіть про цей випадок, щоб іншим був урок.

***

Тож, шановні поціновувачі традицій, звісно, «Маланка» - це народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини і має свої певні ритуали. Ми знаємо, що фантазії маланкуючих зашкалюють: від вбрання, віншування, музик, до звичних бешкетливих ігор. Але, звертаємо вашу увагу: щедрування та посівання ще й покликані виконувати магічно-заклинальну функцію - відганяти злих духів; забезпечувати людям врожай та здоров'я; щоб віншованих не перестрівали злі сили, які можуть заподіяти шкоди. А не навпаки, як зробили це ви, своїми діями та вчинками відняли у людей здоров'я та зробили шкоду господарству.
 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування