Чечельницький вісник
 

Проведено засідання Чечельницької районної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Дата: 29.01.2020 13:45
Кількість переглядів: 395

28 січня проведено засідання Чечельницької районної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Савчука. В обговоренні питання про спалах грипу птиці у Немирівському районі та прийнятті відповідних рішень, були запрошені члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, керівники підприємств та установ району.

Було заслухано інформацію заступника начальника відділу безпечності та харчових продуктів та ветеринарної медицини Бершадського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Анатолія Бурбело. Анатолій Васильович розповів, що: «18.01.2020 р. до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області надійшла інформація про загибель птиці на приватному підприємстві «Хутір» с. Бугаків Немирівського району. Вже наступного дня за результатами Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в м. Києві встановили діагноз на грип птиці.

Ймовірною причиною виникнення хвороби в цьому районі стало контактування курей з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами.

Наразі в осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення збудника грипу птиці.
В епізоотичному осередку умертвлено безкровним методом та спалено 108688 голів птиці. Приміщення, де утримувалися кури, наразі вільні, ведуться роботи з їх очищення та дезінфекції. У зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд. Проведено клінічний огляд 14220 голів птиці в 556 дворах 18-ти населених пунктів, робота триває.

За результатами проведеного клінічного огляду інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило».
Також навів причини розповсюдження грипу птиці та заходи безпеки, щоб уникнути виникнення і розповсюдження пташиного грипу.

Врахувавши заслухану інформацію державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чечельницькій райдержадміністрації прийняла ряд відповідних рішень щодо здійснення господарських та ветеринарних заходів для недопущення розповсюдження захворюваності тварин і птиці.

 28 січня проведено засідання Чечельницької районної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Савчука. В обговоренні питання про спалах грипу птиці у Немирівському районі та прийнятті відповідних рішень, були запрошені члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, керівники підприємств та установ району. Було заслухано інформацію заступника начальника відділу безпечності та харчових продуктів та ветеринарної медицини Бершадського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Анатолія Бурбело. Анатолій Васильович розповів, що: «18.01.2020 р. до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області надійшла інформація про загибель птиці на приватному підприємстві «Хутір» с. Бугаків Немирівського району. Вже наступного дня за результатами Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи в м. Києві встановили діагноз на грип птиці. Ймовірною причиною виникнення хвороби в цьому районі стало контактування курей з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами. Наразі в осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення збудника грипу птиці. В епізоотичному осередку умертвлено безкровним методом та спалено 108688 голів птиці. Приміщення, де утримувалися кури, наразі вільні, ведуться роботи з їх очищення та дезінфекції. У зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд. Проведено клінічний огляд 14220 голів птиці в 556 дворах 18-ти населених пунктів, робота триває. За результатами проведеного клінічного огляду інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило». Також навів причини розповсюдження грипу птиці та заходи безпеки, щоб уникнути виникнення і розповсюдження пташиного грипу. Врахувавши заслухану інформацію державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чечельницькій райдержадміністрації прийняла ряд відповідних рішень щодо здійснення господарських та ветеринарних заходів для недопущення розповсюдження захворюваності тварин і птиці.  


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування