Чечельницький вісник
 

Екологічне мислення – запорука дбайливого ставлення до природи

Дата: 04.02.2020 10:15
Кількість переглядів: 461

До Всесвітнього дня охорони водно-болотних угідь, що святкують 2 лютого, національний природний парк «Кармелюкове Поділля» підготував цікаву і насичену програму для шкіл Чечельницького району.

Головною метою цих заходів було підвищення рівня знань та поширення інформації про те, що збереження водно-болотних угідь сприяє екологічному розвитку населення та збалансованому розвитку в суспільстві.

31 січня 2020 року працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи, спільно з працівниками Бритавського та Лузького природоохоронних науково дослідних відділень провели заходи у Вербській та Лузькій школах, а 3 лютого у Чечельницькій школі №2. Школярам було продемонстровано відеопрезентацію «Біорізноманіття водно-болотних угідь нашої місцевості», під час якої вони дізналися про Рамсарську Конвенцію, розглядалися питання про значення водно-болотних угідь та їх біорізноманіття; про види загроз, які негативно впливають на водно-болотні угіддя, що потрібно запроваджувати програми і заходи для збереження та сприяння їх розвитку. А також дізналися про  одне угіддя Вінницької області, яке отримало статус Міжнародного - це долина р. Дністер протяжністю 32,1 кілометра. Офіційна ж назва водно-болотних угідь, включених до Рамсарського Переліку, – Лядова-Мурафа. 

В ході обговорення виникали дискусії стосовно р. Дніпро та торф’яних боліт. За опитуванням з’ясували, що дельту р. Дніпра діти сприймають лише як річку, а, наприклад, болота в уяві учнів, це лише Полісся, де росте мох та розташовані торфовища

Секретаріатом Рамсарської конвенції визначено тему 2020 року – «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття». Цьогорічна тема – це унікальна можливість привернути увагу до біорізноманіття водно-болотних угідь та його стану, висвітлити чому біорізноманіття є можливим та сприяти діям щодо подолання його втрат. Відомо, що водно-болотні угіддя багаті біорізноманіттям і є середовищем існування для різноманітних видів рослин і тварин. Останні оцінки показують глобальне зниження рівня біорізноманіття, при цьому водно-болотні екосистеми зникають утричі швидше, ніж ліси. І саме біорізноманіттю були присвячені  брейн-ринг та вікторина.

У Вербській та Лузькій школах відбулася вікторина «Флора і фауна водно-болотних угідь», яка пройшла активно, пізнавально, весело і дружньо. А учні 5-6 класів Чечельницької школи №2 показали свою обізнаність та ерудованість під час «брейн-рингу» - «Мешканці наших водойм». Команда «Фазани», в якій були самі хлопці, нічим не відставала від команди дівчат з гарною та ніжною назвою -  «Лілія». Кмітливішою та швидшою виявилася команда «Лілія», із відривом в один бал вони перемогли своїх суперників. Самі активні учасники вікторини та команди брейн-рингу отримали на згадку плакати «Водно-болотні угіддя та біорізноманіття» і невеличкі сувеніри від національного природного парку «Кармелюкове Поділля».  

Усі заходи для школярів Парком проводяться з метою формування екологічної свідомості, небайдужого ставлення до природи рідного краю. Завдяки проведеній роботі учні вирішили агітувати місцеве населення берегти природу рідного краю, особливо водно-болотні угіддя. Адже, цю молодь попереду очікують серйозні виклики і необхідність прийняття глобальних рішень. То нехай екологічно-дружнє мислення допоможе їм у цьому!

Лілія Сошнікова, провідний фахівець з рекреації НПП «Кармелюкове Поділля»
 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування