Чечельницький вісник
 

Оберігати світ первоцвітів навчали білокамінських школярів

Дата: 02.03.2020 16:11
Кількість переглядів: 279

Завдяки теплій погоді, яка вирує у природі – первоцвіти дали про себе знати уже в середині лютого. Мабуть, ніякі рослини не викликають стільки емоцій, як перші весняні квіти. У багатьох країнах саме підсніжник білосніжний і проліску дволисту називають ключами від весни. Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, рослини нівечаться повністю.

До Всеукраїнської екологічної акції з охорони ранньоквітучих  рослин «Первоцвіт» долучилися працівники відділу рекреації та еколого-освітньої роботи НПП «Кармелюкове Поділля».

«Оберігаймо світ первоцвітів», саме під таким девізом  28 лютого в КЗ «Білокамінська СЗШ І-ІІ ст.» відбулась  зустріч вихованців 1-4 класів та вчителів. Лілія Сошнікова, провідний фахівець з рекреації надала багато пізнавальної,  цікавої  інформації про ранньоквітучі рослини. Під час заходу молодші школярі  переглянули відеофільм і презентацію про  весняні первоцвіти:  їх різноманітність, поширення, екологію,  значення в природі, охорону.

Після цього Марина Ярославська, фахівець з екологічної освіти провела майстер-клас з виготовлення ранньоквітучих рослин. Для цього учні використовували гофрований папір, дерев’яні шпажки та декоративний скоч. В процесі роботи діти дізнались, як за допомогою таких простих предметів можна створити своїми руками альтернативу живим квітам, адже виготовлені власноруч квіти довго радуватимуть людське око, бо ж символізують ніжні первоцвіти й водночас надію та життя. Учні виготовили дуже гарні паперові крокуси, які, навіть, не відрізниш від справжніх. Квіткова галявина, яку створила малеча із квіточками у руках, показала те, як будуть рясно квітнути та тягнутись до сонечка усі первоцвіти!

Треба пам’ятати: польові та лісові рослини найкрасивіші там, де вони виросли, тож залишимо Землі її квіти. Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс. Не знищуйте первоцвіти!

Лілія Сошнікова, провідний фахівець з рекреації


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування