Чечельницький вісник
 

Сьогодні у вірян західного обряду - Вербна неділя

Дата: 05.04.2020 09:28
Кількість переглядів: 405

​​​​​​​(Фото з архіву. Чечельник 2017 рік)

Вхід Господній в Єрусалим — християнське свято, що відзначається в неділю, що передує Великодню, тобто в шосту неділю Великого посту.

5 квітня свято Входу Господнього в Єрусалим відзначать католики всього світу.

Інші назва свята - Пальмова неділя або Вербна неділя. У багатьох країнах замість пальмових гілок використовують вербу. В основному вербу обирають тому, що вона першою цвіте навесні, коли святкується Вхід Господній в Єрусалим.

У 2020 році свято випадає на 5 квітня у західних християн і 12 квітня у східних.

"Великий Тиждень, який східна традиція ще називає Страсним, розпочинається Вербною неділею. Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою – з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітіння верб, і їхні гілки прийнялося святити, назва свята змінилася: білоруське Вербніца, болгарське Цветніца, сербське Цвети, словацьке Квітна неділя (в деяких місцевостях України Вербну називають саме так). Літургія цього дня згадує урочистий в’їзд Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і хресної смерті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!» Урочистий в’їзд Ісуса в Єрусалим описаний в усіх чотирьох Євангеліях, отже, цій події всі вони надають особливого значення. Літургія Вербної неділі «розіп’ята» між радісним моментом процесії з пальмами і читанням із Євангелія про Страсті Господні. Таким чином Церква підкреслює, що тріумф Христа і Його Жертва завжди нерозривно пов’язані" -  написано у CREDO.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування