Чечельницький вісник
 

Білосніжна лань у Гайсинському лісі (ВІДЕО)

Дата: 26.04.2020 08:32
Кількість переглядів: 205

У гайсинських лісах є одна особлива самиця, альбіноска. Існує поширена думка, що тварини-альбіноси мають слабший імунітет, ніж звичайні, часто хворіють та потомство приводять рідко.

Але, як зазначають лісівники, ця особлива білосніжна лань минулого року стала мамою, оленятко народилося звичайного забарвлення. У другій половині травня-червні самиці лані народжують, тому й цього року лісівники зможуть побачити, як часто передається потомству відсутність кольору у спадок.

Гайсинські лісівники починали із 25 ланей (7 самців і 18 самок), привезених із приватного мисливського господарства «Вепр» (у тому ж Гайсинському районі). «Перепис» 2019 року зафіксував 35 ланей, у 2020 році – 45, причому частину передали іншим.

За словами мисливствознавця ДП «Гайсинський лісгосп» С.Злепка, тварин у вольєрі утримують для збільшення поголів’я, створюючи для цього всі необхідні умови: водопій, годівниці, солонці. На території вольєру облаштоване приміщення для зберігання кормів, а за вольєрним господарством наглядають єгер та штатний працівник.

Довідково: лань європейська – тварина з родини оленевих, менша розмірами за інших оленів, але дуже красива. Відрізняється вона граційністю та спритністю, перестрибуючи перешкоду, плавним вигином спини зачаровує взір спостерігача.

Працівники, що доглядають за ланями у вольєрі Гайсинського лісгоспу, відзначають їхню полохливість, навіть при наближенні годування тварини не підходять близько. Самки за розмірами менші за самців і не мають рогів. Забарвлення спини та боків лані рудувато-буре, «розмальоване» світлими плямами, хребет має темну смугу.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування