Чечельницький вісник
 

«Зупинимо пандемію: безпека і здоров'я на роботі можуть врятувати життя!» - девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020

Дата: 28.04.2020 12:07
Кількість переглядів: 208

 Завідувач Чечельницького сектору з питань праці та діловодства УПСЗН  О. Бородай розповідає щодо цьогорічного проведення Дня охорони праці України, яке відзначають у всьому світі сьогодні, 28 квітня.

  • Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 року №685/2006, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці, девіз якого у 2020 році, за рекомендацією Міжнародної організації праці, «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

                           

 Звернення організаційного комітету з підготовки
 та проведення Дня охорони праці України у 2020 році

           Щоб стримати поширення СОVID-19 і зберегти життя та здоров’я людей, рішення прийняті Кабінетом Міністрів України, безумовно, були правильними та потрібними. Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні. Такий стан справ породжує серйозні загрози, які за своєю суттю – справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестиції, а може спричинити «шок» на ринку праці, який ми вже фактично маємо.
          Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу  зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.
          Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров’я всіх громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.
         Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювання на COVID-19.
         Водночас, постановою КМУ від 25.03.2020 року №256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину  не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати  на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.
         Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції. Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей.
         Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити широку інформаційну кампанію для захисту та збереження життя і здоров’я працівників.
         
     


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування