Чечельницький вісник
 

Знайшли і відпустили...

Дата: 07.05.2020 15:01
Кількість переглядів: 432

Мабуть, рятуючись від надмірного цьогорічного спалювання стерні, одна мудра зайчиха вирішили своє потомство привести на світ у тихому і безпечному місці - на кладовищі.

Ось таких трьох маленьких зайченят знайшли сьогодні, 7 квітня, прибираючи кучі зрізаного гілля і сміття на кладовищі у Чечельнику, працівники комунального підприємства «Чечельник-Комунсервіс».

Спочатку комунальники були спантеличені, а дехто і наляканий, бо думали, що то велетенські щури, але їх очікував приємний і симпатичний сюрприз – маленькі зайченята.

Чоловіки, зважаючи на ситуацію, дбайливо повернули малечу на те місце, де взяли, маючи надію, що зайчиха їх знайде.


Знайшли зайченя: що робити?

Перші зайченята з’являються у квітні – на початку травня. Зайчиха виносить дитинчат 50 днів. Кількість зайченят у виводку коливається від 1 до 9. Напередодні родів самки облаштовують примітивні гнізда з трави, викопують ямки, а в спекотних районах риють неглибокі нори.
Новонароджене зайченя важить приблизно 100 г. Ця крихітка, ледь з’явившись на світ, добре вдягнена в хутро, все бачить і навіть вміє бігати! А через два – три дні його вже не наздоженеш.
До 17 днів зайченята, хоча вже й починають їсти траву, не можуть обійтися без молока, а потім, коли мати піде назовсім, живуть так званою дитячою сім’єю – тримаються гуртом, щоб не було страшно.
Якщо ви взяли зайченя – протягом доби можете повернути його на те ж місце, де знайшли. Але тільки за умови, що зайченя сите, здорове і не «пропахло» сторонніми запахами. На момент повернення навколо не повинно бути птахів, собак, кішок та інших тварин.
Не можна повертати зайченя під найближчий кущ або в будь-яке інше місце, крім того, де його знайшли.
Забирати зайчат з природи – це зазіхати на їхнє життя! Бо навіть дотримання всіх правил не дає 100% гарантії, що маля виживе, якщо його відірвати від матері в ранньому віці. Утримання поза природним середовищем має багато нюансів.
З підібраного зайченяти, на штучному вигодовуванні, вам у буквальному сенсі доведеться здувати з нього порошинки (тільки не дуже дути, аби не застудити). Це складна справа, тому, без крайніх випадків, уникайте підбору зайчат.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування