Чечельницький вісник
 

Чорна сповідь моєї Батьківщини

Дата: 17.05.2020 08:31
Кількість переглядів: 463

17 травня - День пам’яті жертв політичних репресій

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих, хто став жертвою політичних репресій часів більшовицького режиму, був ув’язнений у концтаборах або засланий у далекі безлюдні землі - українську інтелігенцію, патріотів, простих селян.

Мирон Михайлович ПЕЦЮХ, житель Чечельника, народився 10 жовтня 1930 року у селі Воля Якубова, Львівської області. Він єдиний сьогодні у Чечельнику свідок політичних знущань у період радянщини, політичний в’язень.

 Батько Мирона Михайловича - командир радянських військ, організував партизанський загін, воював проти КДБ, патріот України, загинув від ворожої кулі. Родина зазнала переслідувань, залякувань. Маленький Мирон з однолітками носив їжу батькам, партизанам, допомагав бійцям за волю України. Саме і його зусиллями воїни відстояли Західну Україну у важкі часи.

Нелегкий життєвий шлях Мирона Михайловича ознаменувався навчанням на курсах гірників. Вісімнадцяти річні студенти читали Кобзаря і Франка, вірили у Бога. Це було недопустимо і їх зіслали за Урал. Погані умови життя, не зламали юні серця, не знищили любові до неньки-України.

У 1992 році М. М. Пецюх отримав Мандат Народного Руху України, член УПА.

 Мирон Михайлович сумлінно пропрацював на різних посадах в Чечельнику. Завжди добросовісно, гідно носив зерно української душі, пророщене його серцем.

За 89 років життя зазнав і слави, й розчарування, тяжко й небезпечно ніс полум’я любові до рідної самобутньої неньки-землі. І дотепер навчає свою родину та навколишніх любити один одного, шанувати Україну, оберігати незалежність.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування