Чечельницький вісник
 

У Чечельницькому районі знову посилення протиепідемічних заходів

Дата: 18.06.2020 16:47
Кількість переглядів: 1995

У зв’язку зі зростанням захворюваності на особливо небезпечну інфекційну хворобу спричинену коронавірусом, 18 червня відбулось позачергове засідання Чечельницької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Савчука.

Відкриваючи засідання комісії, Віталій Володимирович доповів, що станом на 18 червня на території області зареєстровано 2285 підозр на коронавірусну інфекцію. У 1563 випадках виявлено коронавірус, в т. ч. у 130 дітей.
В області зафіксовано 24 летальних випадки: у м. Вінниця - 14, у Вінницькому районі - 3, в Калинівському - 2, а також по одному випадку в Козятинському, Літинському, Хмільницькому та в Чернівецькому районах.
Дана ситуація, ймовірно, пов'язана із послаблення карантинних заходів, недотриманням значною частиною населення Вінниччини протиепідемічних вимог.

Ріст захворюваності на коронавірусну хворобу призвів до негативних показників і подальшого послаблення протиепідемічних заходів. 

Зокрема, показник інцидентності захворюваності в області становить 14.51, показник завантаженості ліжок - 31.76, показник охоплення тестуванням - 67.67, що не відповідає умовам послаблення карантину.
Відповідно до показників в області, було запропоновано посилення протиепідемічних заходів на території району.

Зокрема, комісія вирішила забезпечити:

- посилення нагляду (контролю) за об'єктами торгівлі, агропродовольчими ринками, закладами громадського харчування, об'єктами сфери послуг, відповідно до встановлених законодавчими актами вимог щодо проведення протиепідемічних заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби;
- проведення моніторингових обстежень дотримання карантинних вимог суб'єктами господарювання, які здійснюють діяльність у вечірній та нічний час, звернувши при цьому особливу увагу на діяльність закладів громадського харчування;
- залучення засобів масової інформації, під час здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, з метою висвітлення процесу та результатів перевірок;
- активізацію інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо необхідності дотримання профілактичних заходів серед усіх верств населення, суб'єктів господарювання різних форм власності

У сфері освіти вирішено

  • Категорично заборонити проведення масових заходів, очних занять, консультацій.
  • Продовжити максимальне використання дистанційних технологій навчання в усіх прийнятних випадках та комбінувати їх з очним навчанням. Планувати очні заняття переважно для видів діяльності, які неможливо реалізувати у дистанційному форматі (лабораторні заняття, виробниче навчання, виробнича практика, індивідуальне навчання керування транспортними засобами).
  • Проведення очних занять, консультацій спланувати з урахуванням соціального дистанціювання шляхом складання графіків перебування здобувачів освіти у навчальних закладах на різних поверхах, у різних приміщеннях.
  • Забезпечити видачу документів про освіту випускникам максимально з використанням онлайн режиму, а випускникам 9-х та 11-х класів, випускних курсів в усіх інших закладах - із суворим дотриманням вимог протиепідеміологічних заходів, почергово запрошуючи групами до 10 осіб в масках, рукавичках, з миттям рук дезрозчинами.
  • Посилити контроль за роботою допоміжно-обслуговуючого персоналу, забезпечивши суворе дотримання вимог щодо вологого прибирання та провітрювання приміщень, використання дезінфекційних та мийних засобів, одноразових паперових серветок та рушників тощо.

Проведення релігійних заходів в храмах та молитовних будинках району вирішено проводити, за умови здійснення контролю релігійною організацією дотримання всіх санітарно-епідеміологічних вимог, фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метра та перебування не більше ніж однієї особи на 10 кв/метрах площі будівлі (замість раніше встановлених 5 кв/метрів приміщення).
У сфері культури вирішено - не відновлювати діяльність закладів культури, зокрема з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), у тому числі культурних заходів, якщо на них буде перебувати понад одна особа на 5 кв/метрах площі приміщення, де проводиться захід.

Карантинне послаблення дало поштовх черговій хвилі захворюваності на COVID-19.
Тому, отримали чергове посилення протиепідемічних заходів на території Вінницької області загалом і Чечельницького району зокрема.
Давайте все ж дотримуватись правил карантину у період пандемії. Не наражаймо навколишніх і не хворіймо самі.Коментарі:

Савинецький В.
2020-06-19 08:56:34

Ну і як це рішення корелюється є з проведенням сьогодні хресної ходи, організованої духівниками Храму Архістратига Михайла церкви МП?

Відповідь адміністратора:

Відповідь райдержадміністрації Ви вже отримали, тому не будемо дублювати. Від себе додамо, що рекомендацій потрібно дотримуватись, і от та особиста несвідомість, тягне за собою статистику захворюваності на коронавірус.

2020-06-19 11:14:20

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування