Чечельницький вісник
 

На Вінниччині активно продовжується реалізація Державної програми щодо забезпечення житлом дітей-сиріт

Дата: 09.07.2020 20:07
Кількість переглядів: 175

8 липня, під головуванням заступника міністра соціальної політики України Бориса Лебедцова та директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Руслана Колбаси, відбулася Всеукраїнська селекторна нарада щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

В ході наради заступник міністра соціальної політики України Борис Лебедцов наголосив на необхідності ефективного освоєння коштів цьогорічної субвенції усіма регіонами, як і в минулому році.

Вінниччину на нараді представляла заступник голови ОДА Наталя Заболотна.   

Наталя Заболотна запевнила: «Вінниччина готова виконати завдання, поставлені Міністерством соціальної політики України щодо створення дитячих будинків сімейного типу і малих групових будинків. Зокрема, минулоріч виготовлена проєктно-кошторисна документація щодо створення ДБСТ у смт. Сутиски, а також на будівництво двох малих групових будинків  в смт. Стрижавка на суму 25 млн 102 тис. грн. Саме створення малих групових будинків дає можливість вирішити проблему забезпечення сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з важкою формою інвалідності, які на даний момент перебувають у інтернатних закладах соціальної сфери».

Регіональна комісія формує пропозиції щодо розподілу субвенції між конкретними дітьми в порядку черговості. За наявності кількох осіб з однаковою датою взяття на облік перевага надається дитині старшого віку.

Слід відмітити,що в області постійно проводиться робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, здійснюється освоєння коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року № 877.

У 2019 році обсяг Субвенції для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа для Вінницької області складав 37,642 млн грн.

Відповідно до пропозицій наданих місцевими комісіями на квартирному обліку перебували 848 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Відповідно до засідань обласної комісії (5 засідань), на яких схвалено розподіл субвенції за напрямами та адміністративно-територіальними одиницями, було передбачено кошти на 93 об’єкта:

1 – нове будівництво житла для дитячого будинку сімейного типу – 4,849 млн грн;

1 – капітальний ремонт житла для дитячих будинків сімейного типу (місто Ямпіль) – 0,525 млн грн;

1 – розроблення проектної документації на нове будівництво житла для дитячого будинку сімейного типу у смт Сутиски – 0,09 млн грн;

5 – придбання житла – 1,388 млн. грн;

83 – виплата грошової компенсації – 30,305 млн грн;

2 – розроблення проектної документації на нове будівництво 2 приміщень для розміщення малих групових будинків – 0,24 млн грн.

 Станом на 07.07.2020 за рахунок Субвенції 2019 року для забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа із 83 виплат грошової компенсації придбано 58 житло на суму 20930,483 тис. грн., зокрема:

- діти-сироти - 1 особа (Чечельницький район);

- діти, позбавлені батьківського піклування – 1 особа (Піщанський район);

- особа з числа дітей-сиріт – 15 осіб (Бершадський, Іллінецький, Козятинський, Липовецький, Томашпільський – особа з інвалідністю, Тиврівський, Хмільницький, Чернівецький райони, м. Козятин, м. Жмеринка);

- особа з числа дітей, позбавлені батьківського піклування – 41 особа (Барський, Бершадський, Вінницький, Гайсинський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Крижопільський, Липовецький, Літинський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький,  Немирівський, Піщанський, Томашпільський, Тростянецький, Тульчинський, Шаргородський, Ямпільський райони, м. Вінниця м. Ладижин, м. Могилів-Подільський – особа з інвалідністю, м. Хмільник).

 Придбано житло та використано кошти на 69% за рахунок грошової компенсації для дітей-сиріт, дітьми ПБП, особам з їх числа.

 В 12 районах (Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Крижопільський, Липовецький, Тростянецбкий, Тиврівський, Тульчинський, Хмільницький, Чернівецький, Чечельницький, Шаргородський райони) та 4 містах обласного значення (м. Жмеринка, м. Козятин, м. Ладижин, м. Хмільник) придбано житло та використано кошти на 100 % за рахунок грошової компенсації для дітей-сиріт, дітьми ПБП, особам з їх числа.

Як зазначила Наталя Заболотна, цьогоріч  область отримала фінансування майже на мільйон більше порівняно з минулим роком, це спонукає  і надалі активно працювати для освоєння виділених державою коштів для забезпечення житлом дітей-сиріт. «В області відпрацьований чіткий алгоритм дій, включаючи можливість співфінансування з місцевих бюджетів, аби охопити максимальну кількість дітей пільгової категорії віком до 23 років», -  підсумувала заступниця голови ОДА. 

Джерело : Сайт Вінницької ОДА


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування