Чечельницький вісник
 

Три підказки, що робити на городі у липні

Дата: 15.07.2020 15:16
Кількість переглядів: 122

1. Особливого догляду вимагають томати. Продовжуйте пасинкувати рослини високорослих сортів, видаляючи у кожної з них не більше 1-2 пасинків за один прийом. Вчасно підв'язуйте рослини й кисті до опор, щоб поліпшити доступ повітря й сонця до плодів, що зріють. Як тільки дозріють плоди на першій кисті, видаліть все листя, розташоване нижче неї, а також пожовтіле й засохле, особливо те, що торкається землі. Воно може стати джерелом зараження рослин фітофторозом. Коли почнуть розпускатися квітки на другій кисті, підживіть рослини органічними й мінеральними добривами (0,5-літрова банка курячого посліду, що перебродив, 2 ст. ложки суперфосфату й 1 ст. ложка сульфату калію або хлористого калію - на 10 л води). При надмірному рості листя з підживлень виключіть азотні добрива.
2. На площах, що звільнилися після збирання ранніх культур, посійте скоростиглі зелені овочі, медоноси, що мають короткий період вегетації (фацелія, рапс, суріпиця, гірчиця), або сидерати (жито, горох, віка, люпин, чина). До вересня-жовтня вони сформують добре розвинену надземну масу. Її потрібно скосити, подрібнити і закопати в ґрунт. Сидерати збагачують ґрунт живильними речовинами, сприяють оздоровленню й підвищенню його родючості.


3. Приступайте до збирання ріпчастої цибулі, що вирощується із сівка, тільки після повного полягання листя. Щоб прискорити дозрівання цибулин, не потрібно притоптувати листя. Садовими вилами або лопатою підкопайте рослини й залишіть їх на грядці, не виймаючи цибулини з ґрунту доти, поки не висохне листя. Дозріла цибулина повинна бути твердою, покритою сухими зовнішніми лусками, із сухим корінням та листям, шийка - м'якою, але сухою. Зріжте листя ножем на 2-3 см вище шийки й перенесіть цибулини в сухе, провітрюване приміщення, зберігайте їх там до повного просушування.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування