Чечельницький вісник
 

СКАЗ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

Дата: 29.07.2020 13:23
Кількість переглядів: 143

Епізоотична ситуація щодо сказу на території Вінницької області залишається небезпечною. 
Станом на 20 липня здійснено 720 досліджень на сказ, виявлено 139 випадків захворювання тварин. В тому числі, по видах тварин:  лиси - 68, собаки - 35, коти - 20, ВРХ - 13, борсуки - 2, куниці - 1 випадок. За аналогічний період 2019 року було проведено 660 досліджень та зареєстровано 94 випадки, - розповів газеті "ЧВ" Анатолій Бурбело, заступник начальника відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Бершадського міжрайонного управління                                                    .

Випадки сказу реєструвались в таких районах області: Козятинському - 21, Тиврівському -18, Вінницькому та Хмільницькому  по 13, Калинівському -10, Бершадському, Немирівському та Погребищенському по 9, Тульчинському - 7,  Липовецькому та Тростянецькому по 4, Барському, Піщанському та Ямпільському по 3, Гайсинському, Крижопільському,  Літинському,  Томашпільському та Чечельницькому по 2, Оратівському,  Теплицькому та в м. Ладижин  по  1 випадку.
Найбільше зареєстровано випадків сказу серед домашніх тварин у Козятинському -18, Хмільницькому - 10, Вінницькому -7, районах. 
У цьому році збільшилась кількість випадків захворювання на сказ серед сільськогосподарських тварин, що призводить до значних економічних збитків та соціальної напруги. З початку року в області зареєстровано випадки сказу великої рогатої худоби: у  Козятинському -10,  Хмільницькому - 2 та Гайсинському -1 районах. 
Основним джерелом інфекції є хижаки дикої фауни.  Насамперед, червона лисиця, на яку припадає 51 відсоток від діагностованих випадків. Причиною такого стану є ріст її популяції в природі, і це веде приближення ареалу існування лисиць до помешкань людини, що становить епідемічну загрозу для людей. 
За умови інтенсивної епізоотії серед тварин, існує значний ризик інфікування збудником сказу людей. За 6 місяців 2020 року звернулася за антирабічною допомогою 1381 особа, з них покусано 1328, ослинено 53. 3а 2019 рік по допомогу звернулись  3483 особи. Всього в 2020 році призначено щеплення проти сказу 502 особам.
Щорічно на надання антирабічної допомоги населенню витрачається близько 300 тис. грн. державних коштів.
Також негативний вплив на епізоотичну ситуацію щодо сказу має збільшення кількості безпритульних тварин у містах та сільській місцевості, що унеможливлює проведення їм профілактичних ветеринарно-санітарних заходів.
По кожному випадку захворювання на сказ серед тварин, проводяться засідання Державних надзвичайних протиепізоотичних комісій  з обов'язковим визначенням вогнища хвороби та меж зони захисту, затвердженням Планом оздоровлення неблагополучного пункту, із зазначенням відповідальних осіб за проведення тих чи інших заходів Плану. 
Наявне поголів'я собак і котів піддається профілактичним щепленням проти сказу. Щорічно в середньому імунізується 200 тис. голів собак та 170 тис. кішок.
Постійно проводиться роз'яснювальна робота серед населення щодо ризиків захворювання на сказ та заходів профілактики цієї хвороби. 
Враховуючи те, що на території району епізоотична ситуація по сказу надзвичайно складна та загрозлива і той факт, що дана хвороба має соціальний характер, усім відповідальним та зацікавленим службам і організаціям необхідно здійснити заходи щодо профілактики сказу.
 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування