Чечельницький вісник
 

Чудотворна чечельницька ікона

Дата: 06.08.2020 14:26
Кількість переглядів: 44

У 1747 році невідомий художник-паломник вирушив в Ченстохову до чудотворної ікони Божої Матері. Подорожуючи, він затримався на нічліг у Чечельнику у свого знайомого письменника Ігнатія Мрочковського. Від'їжджаючи, пообіцяв, що коли повернеться, то привезе і подарує їм власноруч написану ним копію Матері Божої Ченстоховської. І справді, 1748 року цей образ був подарований родині Мрочковських. Відтоді він перебував в родинному домі до 1750 року. Раптом у сім'ї смертельно захворів син. Лікарі були безсилі у лікуванні незнаної хвороби, а один із них сказав: "Тут може допомогти лише молитва до Діви Марії Ченстоховської". Тоді Мрочковський згадав, що у нього є такий образ, і вся сім'я почала молитися біля тієї ікони. І сталось диво - одужав син. Ця дивовижна новина облетіла всю околицю. Люди почали збиратись в домі Мрочковських на молитву до Богородиці, а потім місцеві священники з благословення єпископа перенесли ікону до парафіяльного храму св. Йосифа і встановили в головному вівтарі. Від того часу сюди звідусіль приходили, приїжджали паломники і за посередництвом Діви Марії, яку вже почали називати Чечельницькою, отримували необхідні благодаті і оздоровлення душі та тіла. 
У радянські часи храм зачинили, але люди врятували ікону, переховуючи її по домівках. В ті часи з ікони пропали золоті корони і срібна сукня, але сам образ був врятований. У 50-х роках ХХст. парафіяни носили ікону в процесії по цвинтарі, молячись св. Розарій. І це стало новітнім чудом Діви Марії, яка у свого Сина Ісуса виблагала воскресіння і відновлення парафії, яка довгі роки була без храму і священника. 
У 1993 році стараннями отців-францисканців образ реставрували і відновили сукню і корони. А 20 жовтня того ж року її представили Папі Йоану Павлу ІІ у Ватикані. Святіший Отець, вислухав зворушливу історію ікони, з серця благословив її, промовляючи: "Нехай ця ікона стане для нового покоління вірян джерелом відродження у вірі, любові і надії, і нехай Чечельник стане наново знаним святим місцем - санктуарієм, котрий буде притягувати до себе багато паломників".
У серпні 2015 року Костел Святого Йосипа в смт Чечельник став санктуарієм Матері Божої Чечельницької. В межах Вінницької області таких установ налічується три: Браїлівський санктуарій Ісуса Назарянського, Вінницький - Божого Милосердя та безпосередньо уже Чечельницький санктуарій.
А все завдяки чудотворній іконі, історія якої набагато старша, навіть за храм святого Йосипа Обручника, що у Чечельнику, в якому знаходиться. Тож, святиня - непідвладна часу.  
Цьогоріч, з 31 липня по 2 серпня здійснилось вже п'яте Францисканське паломництво до Матері Божої Чечельницької з Городківки до Чечельника.
Весь шлях паломники пройшли з молитвою і чистими намірами. Важливою була духовна підтримка священників і сестер, монахинь, котрі служили вірним на всьому шляху паломництва.
 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування