Чечельницький вісник
 

Міністр охорони здоров’я України на Вінниччині

Дата: 13.08.2020 17:54
Кількість переглядів: 117

Сьогодні, 13 серпня, в ході робочого візиту на Вінниччину, Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, спільно з головою обласної державної адміністрації Сергієм Борзовим, відвідав Вінницьку обласну клінічну лікарню імені М. Пирогова та зустрівся з лікарями закладу. За переконанням високопосадовця нині робота хірургів, які щодня роблять надскладні операції задля порятунку життів, набуває ще більшого значення, адже в Україні активно розвивається трансплантаційна хірургія, інформує Вінницька ОДА.

Ознайомився Міністр із тим, як працює реконструйоване відділення «екстренки» Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Там же Максим Степанов поспілкувався з медиками про те, які наразі постають виклики перед сферою охорони здоров’я країни та що потрібно покращувати, адже йдеться про найдорожче – життя та здоров’я наших дітей.

Побував Максим Степанов і на місці будівництва нового сучасного відділення екстреної медичної допомоги міської клінічної лікарні швидкої меддопомоги Вінниці.

За підсумками побаченого Міністр відзначив, що подібні поїздки у регіони дають змогу бачити реальний стан речей, розуміти проблематику, яка стоїть перед українською медициною і в який спосіб розбудувати якісну і ефективну сферу охорони здоров’я.

На завершення Максим Степанов поспілкувався із представниками ЗМІ і дав відповіді на запитання, що стосувались необхідності підвищення зарплат лікарів, протидії поширенню COVID-19 та розвитку трансплантаційної хірургії в Україні.

Поділився враженнями від побаченого у дитячій обласній лікарні, де він оглянув новозбудоване відділення невідкладної медичної допомоги: «Дуже все зрозуміло, наявна чітка маршрутизація пацієнтів, все направлено виключно на увагу до пацієнта, щоб максимально зручно та ефективно надавати медичну допомогу. Сподобалась організація роботи у відділенні реанімації, зокрема, інформаційна система, система стеження за пацієнтами, за усіма без виключення показниками, які може подивитись медична сестра на посту у будь-який час».

На запитання журналістів стосовно погіршення епідситуації в Україні Максим Степанов відповів, що сьогодні застосовується максимально зручна система –адаптивний карантин, коли обмеження встановлюються на території окремого населеного пункту в залежності від рівня захворюваності. Наразі основним критерієм є кількість нововиявлених випадків захворювання за 14 днів на 100 тис населення. При цьому враховано особливості обласних центрів, які мають велику міграцію населення, адже значна кількість людей їздять працювати до міста з прилеглих населених пунктів.

«Якщо ми не дотримуватимемось встановлених правил і рекомендацій, кількість захворілих на коронавірус збільшуватиметься. Можливості нашої медицини не безмежні, навіть враховуючи всі ті позитивні зміни, які відбулись із нашою системою охорони здоров’я протягом останніх 4 місяців. Наразі дуже важливо перемогти COVID-19 і повернутись до звичного життя. Реалії сьогодення диктують нам умови, яких не важко дотримуватись. Це елементарні правила – носити маску в громадських місцях, дотримуватись соціальної дистанції і користуватись антисептиками. Всі ці заходи напряму впливають на рівень захворюваності і на здоров’я близьких вам людей», - наголосив Міністр.

До того ж, за переконанням високопосадовця встановлена система адаптивного карантину не має ознак ручного, адже ручний карантин – це коли є якась політична ознака, і за цією політичною ознакою встановлюються певні обмеження для людей.

«Коли МОЗ щоденно інформує про стан справ і кількість тих, хто захворів на коронавірус, або стан наповненості лікарняних ліжок, то все це спрямоване на те, щоб ми були здатні надати медичну допомогу хворим на коронавірус. Головна моя політика, як Міністра охорони здоров’я України – це здоров’я громадян, незалежно від їх політичних уподобань», - підкреслив Максим Степанов.

Запитували журналісти і щодо прогнозів поширення коронавірусу на початок навчального року, на що Максим Степанов відповів: «В нас фіксується зростання рівня захворюваності. Ми дуже швидко перейшли межу за півтори тисячі захворілих, фактично за тиждень перейшли від 1000 до 1500. Це проблема для всієї держави. Вірус не почав передаватися іншим способом, від нього є захист, інших заходів, ніж ті, що зараз здійснюються, немає. Щодо початку навчального року, то 1 вересня в містах і районах, які не належать до «червоного» рівня небезпеки, діти підуть до школи. Ми налаштовані, щоб всі діти в усіх без виключення містах пішли в школу. Я дуже хочу, щоб вся держава опинилася у «зеленій» зоні».

Не оминули під час брифінгу і кадрове питання: «Наразі реалізуються ті законодавчі норми, які були проголосовані депутатами Верховної Ради, вони передбачають проведення відповідного «добору» і переходу по контракту на державну службу. Після закінчення карантину людина має пройти відповідний конкурс на держслужбу. Це вимога часу. Давайте переможемо коронавірус, а потім будемо повертатися до звичайного життя».

На завершення Міністр відповів на питання як в короткі терміни зрівняти заробітну плату співробітників лікарень інтенсивного лікування, яка є майже втричі нижчою, ніж у співробітників ЦПМСД: «В нашій державі 182 тисячі медичних сестер і лікарів. З 1 вересня поточного року відбудеться підвищення зарплати в усіх без виключення медичних працівників. Рівень відповідальності медичних працівників надзвичайно високий, заробітна плата має бути відповідно також високою. Достойна заробітна плата має бути однією із складових медичної реформи».

Фото з сайту Вінницької ОДА.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування