Чечельницький вісник
 

Підготовка до навчального року у Чечельницькому районі

Дата: 27.08.2020 09:58
Кількість переглядів: 403

Нинішній рік, точніше епідемія COVID-19, змінила звичні уявлення учнів, їх батьків та й вчителів про шкільну освіту.
У цьому році до традиційних турбот, пов'язаних з початком нового навчального року, додалася ще й турбота про безпеку учасників освітнього процесу через пандемію коронавірусу.

Як інформує відділ освіти Чечельницької РДА, в Україні зараз діє адаптивний карантин, відповідно до якого в регіонах встановлюється один із чотирьох рівнів епідемічної небезпеки - "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний".
Цей поділ регіонів на зони карантину безпосередньо впливає на роботу закладів освіти.
Оскільки наш регіон віднесено до "зеленої" зони, то з 1 вересня в районі відкриються всі 17 шкіл та 14 дитячих садків.
Дуже важливо зробити все для того, щоб умови навчання, перебування наших учнів та вихованців у закладах освіти були безпечними.
Протягом 18-20 серпня 2020 року проведено моніторинг стану підготовки закладів загальної середньої та дошкільної освіти до нового навчального року.
У закладах освіти району здійснюються усі відповідні заходи щодо безумовного виконання вимог постанови Головного Державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року №50 "Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)".
Заклади освіти забезпечені засобами особистої гігієни та відповідним обладнанням (рукомийниками, рідким милом, паперовими рушниками, безконтактними термометрами, дезінфекційними, у тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту). Придбано пірометри та дезінфікуючі засоби на суму 72,5 тис. грн
З 1 вересня 
у школах:
- необхідно дотримуватись соціального дистанціювання і правил гігієни;
- педагогам слід спілкуватись із батьками переважно дистанційно;
- учням із захворюваннями дихальної або імунної системи рекомендовано навчатись дистанційно або на екстернаті.
Закладам освіти рекомендовано:
- відкрити декілька входів до будівлі;
- збільшити від-стань між партами;
- використовувати розмітку на підлозі для організованого руху коридорами;
- виокремити зони переміщення для учнів різних вікових категорій;
- використовувати великі приміщення, зокрема актові зали, коридори, адаптувавши їх для потреб навчання;
- за сприятливих умов проводити заняття на відкритому повітрі.
Крім того, буде здійснюватися постійний моніторинг стану здоров'я учнів: опитування про стан їхнього самопочуття, а також регулярна комунікація з їх батьками.
Під час наради з керівниками ЗЗСО району дано доручення розробити та затвердити на педагогічній раді регламент роботи закладу освіти під час адаптивного карантину.
У 2020/2021 навчальному році продовжиться робота над реалізацією Концепції
"Нова українська школа".
У 1-х класах району передбачається навчання 175 учнів. 
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 року №105, для закупівлі сучасних меблів, засобів навчання, комп'ютерного обладнання для 1 класів Нової української школи надано 773,641 тис. грн субвенції 
На умовах співфі-нансування з районного бюджету виділено 86,775 тис. грн.
Здійснено закупівлі:
- 195 комплектів одномісних парт та стільців на 224,5 тис.грн.; 
- ноутбуків на 113,642 тис. грн;
- фабрик друку на 118,243 тис. грн;
- засобів навчання на 158,832 тис.грн.
Кошти продовжують освоюватись.
Для підготовки закладів освіти до нового навчального року залучено близько 78,0 тис. грн бюджетних та понад 430,0 тис. грн позабюджетних коштів.
Надано субвенції з бюджетів Вербської, Каташинської, Стратіївської, Лузької , Бритавської та Тартацької сільських рад, загальною сумою 75,2 тис. грн.
Спонсорську допомогу у придбанні обладнання, проведенні ремонтних робіт загальною сумою 228,7 тис. грн отримали школи від АФ "Ольгопіль", АФ "Україна-О", АФ "Вербка", АФ "Стратіївський Агроресурс", ТОВ "Чечельницьке", ТОВ "Ободівка-Агро", ТОВ "Чечель-Біоленд", ФГ "Рідний край", ФГ "Чечельницька нива", ФГ "Есенія", приватних підприємців.
Ми висловлюємо щиру вдячність усім, хто допомагав нашим закладам у підготовці до нового навчального року, за розуміння важливості впровадження Нової української школи: 
За нинішніх умов співпраця здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних працівників, іншого персоналу закладів освіти, освітянської спільноти, органів влади, громадських організацій та всіх зацікавлених сторін є необхідним і неоціненним надбанням.
Мусимо вчитися вчити і навчатися в інтересах збереження здоров'я дітей.
Нинішнього року освіта проходить непростий період, який чітко покаже, наскільки вона готова швидко реагувати на виклики, пристосовуватися до нових умов і виживати у неймовірно складних ситуаціях.
Дорога освітянська громадо! Продзвеніла веселкова карусель теплого літа. 1 вересня знову збере нас у рідному колі. Нехай цьогорічний Першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину!


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування