Чечельницький вісник
 

І НЕ ВСІ ПОВЕРНУТЬСЯ ІЗ БОЮ ЖИВИМИ…

Дата: 22.09.2020 13:52
Кількість переглядів: 92

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога.

6,2 тис. партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних ударів гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з'єднань радянської армії на захід.
На теренах Чечельниччини існувала широка підпільна мережа, діяли кілька партизанських загонів і груп. Ще в жовтні 1942 року для координації дій розрізнених осередків опору в районі таємно прибув уповноважений ЦК КП(б)У Герасим Савранчук. У листопаді в с. Старо-Луги сформувалась підпільна група з місцевих комуністів та комсомольців. Вона налагодила зв'язки з антифашистами Чечельницького і Ольгопільського гетто і підпільним райкомом партії, який тоді очолював Михей Підгаєцький. 
Підпільники не тільки підіймали народ на боротьбу, але й передавали на Велику землю цінні розвідувальні дані про ворога.
У Червоній (нині Поповій) Греблі  патріотів гуртував директор місцевої школи Соболюк. У Любомирці діяла невелика, але досить активна група Юхима Копача. До неї входили жителі сіл Берізки, Демівка, Стратіївка, Червона Гребля, Любомирка та сіл сусіднього Балтського району. Група фактично вважалася часткою партизанського загону, яким командував безстрашний командир Байдан-Чорний та інші підпільні загони.
Величний подвиг партизан вартий вічної народної пам'яті. Молоде покоління, про їхні бойові подвиги, їхнє героїчне життя може дізнатися сьогодні з кінофільмів, творів художньої літератури  та розповідей очевидців. 
У селі Куренівка Чечельницького району ми ще маємо живого свідка партизанських звитяг - Павла Кириловича Ткача, партизана  Другої Світової війни.  
Саме підпільники зробили неоціненний внесок у спільну Перемогу над гітлерівським рейхом і їх подвиг не повинен померкнути в пам'яті нащадків. 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування