Чечельницький вісник
 

Усиновлення - дарунок дитині

Дата: 30.09.2020 14:17
Кількість переглядів: 27

Сьогодні, 30 вересня, День усиновлення

Станом на кінець вересня поточного року на місцевому  обліку з усиновлення у службі у справах дітей Чечельницького району перебувають 13 дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них чотири дитини  не охоплені сімейними формами виховання і проживають в інтернатних закладах. В загальному на первинному обліку служби у справах дітей Чечельницької райдержадміністрації перебуває 41 дитина – сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування. На обліку служби у справах дітей 11 дітей, які знаходяться у складних життєвих обставинах.

Усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною, і який полягає у передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої, це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і з боку дитини.

Начальник служби у справах дітей Чечельницької РДА Наталія Воліковська зазначає, що усиновлювачам треба принципово усвідомити, що усиновлена ними дитина має такі ж соціальні, емоційні та фізичні потреби, як і будь-яка народжена дитина у родині. Надзвичайно важливо ці потреби визначити, зрозуміти причини їх виникнення, знайти шляхи їх задоволення, навіть якщо ці потреби на початковому етапі протирічать культурним нормам усиновлювачі.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання.

Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з’явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

Служба у справах дітей за місцем проживання дитини на підставі заяви кандидата в усиновлювачі протягом 10 робочих днів готує громадянам України висновок про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини для подання до суду. Фактичне усиновлення дітей в Україні проводиться на підставі рішення суду.

Усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її проживання після пред’явлення копії рішення суду про усиновлення у присутності представника служби у справах дітей.

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування